Na sygnale

Pracowity weekend strażaków

Jak zwykle u dąbrowskich strażaków weekend minął niezwykle pracowicie. W piątek wyjeżdzali do interwencji 5 razy. Przeważały zdarzenia drogowe.

Przy Wschodniej Obwodnicy GOP zabezpieczali przewróconą ciężarówkę z drewnem.

Na ulicy Konopnickiej udzielili pomocy rowerzyście potrąconemu przez samochód osobowy. Po raz kolejny do zdarzenia drogowego wyjechali na ulicę Królowej Jadwigi by udzielić pomocy ofirom w wypadku drowgowym. Podczas piątkowej doby wyjechali jeszcze do interwencji przy zalanej jezdni na ulicy Ogrodników.

W sobotę strażacy wyjeżdżali do zdarzeń 6 razy. Ponownie tutaj aż 2 razy strażacy usuwali kokon os przy ulicy Strzemieszyckiej i Łazach Błędowskich. Ponadto uczestniczyli w izolowanych zdarzeniach medycznych, przy Przedziałowej sprawdzili wyczuwalny zapach spalenizny. I tutaj tez nie zabrakło zdarzeń drogowych, które zabezpiaczały jednostki Straży Pożarnej- przy ulicy Piłsudskiegoi Oświecenia. W niedzielę strażacy interweniowali przeważnie przy usuwanianiu konarów drzew z ulicy po mocnej burzy, która przeszła na Dąbrową Gorniczą. Ponadto interweniowali dwa razy, przy włączeniu alarmu monitoringu informującej o pożarze w hotelu Standart. Oraz przy ulicy Wojska Polskiego, zainterweniowali przy iskrzącym przewodzie elektrycznym.

Jack

Źródło: KMSP

Tagi

Powiązane artykuły