Na sygnaleSport

Z zielonej murawy

Za nami kolejny weekend na dużych boiskach. Nasze dąbrowskie zespoły grające w klasie okręgowej, Patrick A – klasie i Patrick B klasie rozegrały kolejną kolejkę ligową.

Zespoły Unii Dabrowa Górnicza i Tęczy Błędów występujce w klasie okręgowej w 28 kolejce ligowej, powiekszyli swój dorobek punktowy o kolejne punkty. Unia Dąbrowa Górnicza otrzymała 3 punkty walkowerem ze względu na wycofanie się z rozgrywek jej imienniczki ze Świerklańca. Piłkarze Tęczy Błędów zremisowali u siebie z Orłem Nakło Śląskie 2:2. Po 28 meczach  w ligowej tabeli, piłkarze ze Strzemieszyc są na pozycji 5 z 47 punktami. A piłkarze z Błędowa z 40 punktami są na miejscu szóstym.

W Patrick A klasie dąbrowskie zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Jedynie Przemsza Okradzionów wygrała swoje spotkanie ze Skalniakiem Kroczyce 3:1. Strzałem w dziesiątkę było powołanie na to spotkanie ” starego ” zawodnika Grzegorza Majewskiego autora dwóch bramek, który z powodu obowiązków zawodowych musiał zawiesić buty na kołku.

Zupełnie nie udał się wyjad do Sosnowca zespołowi Unii Zabkowice. Na trudnym boisku Górnika Sosnowiec, ulegli sosnowiczanom aż 9:1. Ostatni nasz reprezentant w Patrick A klasie Promień Strzemieszyce Małe uległ po zaciętej walce z CKS-em Czeladż 2:3. Po 32 meczach najwyżej w ligowej tabeli jest zespół Przemszy Okradzionów z 33 punktami zajmuje miejsce 10. Trzy oczka niżej jest zespól Uni Ząbkowice, a na miejscu 15 z dorobkiem 30 punktów zespół Promienia.

W Patrick B klasie zespoły rozegrały 24 kolejkę. MKS Ujesce wygrał z KS Giebło 3:1, i zachował pozycję wicelidera. KS Mydlice otrzymał punkty walkowerem ze względu na wycofanie się z rozgrywek II zespołu Szczakowianki Jaworzno. W meczu derbowym RKS Zagłębiak Dąbrowa Gornicza wygrał aż 5:1 z drugim zespołem Tęczy Błędów. Błędowianie z 4 punktami wciąż są na przedostanim miejscu ligowej tabeli. A zespół Zagłąbiaka po 24 meczach jest na mocnej 5 pozycji z  41 punktami. Drużyna z Mydlic jest tuż za RKS-em na pozycji szóstej. Zagłębiak Tucznawa w 24 kolejce spotkał się u siebie z Olimpią Włodowice.

Jack

Tagi

Powiązane artykuły

Sprawdź też

Close