Na sygnale

Zamknięcie przejazdu na ul. Konopnickiej – objazdy

We wtorek, 12 września, w związku z trwającymi robotami drogowymi, zamknięte zostaną skrzyżowania ul. Kolejowej z ul. Konopnickiej oraz ul. Poniatowskiego z ul. Kraszewskiego. Na czas zamknięcia wyznaczone zostaną objazdy. Nastąpiła już zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Poniatowskiego, Kolejowej i Konopnickiej. Wprowadzone zostały objazdy dla linii autobusowych nr: 16, 79, 242, 604, 644 i 903N.

Na czas prowadzonych prac autobusy:

linii nr: 16, 79 i 242 pojadą z ul. Robotniczej bezpośrednio do ul. Limanowskiego. Trasa powrotna przebiegać będzie z ul. Limanowskiego ulicami: Konopnickiej, Śliwińskiego i Korzeniec, do włączenia się na trasy rozkładowe na ul. Robotniczej. Wyłączone z obsługi zostaną przystanki: „Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP” i „Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury” oraz – tylko w kierunku centrum – przystanki „Dąbrowa Górnicza Korzeniec Pogoria III”, „Dąbrowa Górnicza Długosza [n/ż]” i „Dąbrowa Górnicza Konopnickiej”. Utworzone zostanie tymczasowe stanowisko przystankowe „Dąbrowa Górnicza Korzeniec [n/ż]” na ul. Robotniczej, w kierunku centrum.

linii nr: 604, 644 i 903N z ul. Kościuszki pojadą ulicami: Królowej Jadwigi, Piłsudskiego, Graniczną do włączenia się na trasy rozkładowe na ul. Łączącej. Trasa powrotna przebiegać będzie analogicznie. Wyłączone z obsługi zostaną przystanki: „Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP”, „Dąbrowa Górnicza Konopnickiej” i „Dąbrowa Górnicza Długosza [n/ż]”. W zamian za wyłączony z obsługi przystanek „Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury” obsługiwany będzie przystanek „Dąbrowa Górnicza Centrum”. Obsługiwane będą również przystanki znajdujące się na trasie objazdowej: „Dąbrowa Górnicza Aleja Róż”, „Dąbrowa Górnicza Reden”, „Dąbrowa Górnicza Damel” (stanowisko do centrum) oraz „Dąbrowa Górnicza Urząd Miejski”.

Od wtorku 12 września, objazdy dotyczyć będą wszystkich użytkowników dróg. Utrudnienia przewidziane są do końca października br., wtedy bowiem zakończyć mają się prace drogowe w tym rejonie. Trasy objazdów oraz wyłączonych z obsługi przystanki autobusowe można sprawdzić na mapie poniżej.

Powiązane artykuły

Sprawdź też

Close